Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Wyremontowane sale, nowe wyposażenie, zajęcia dodatkowe... Od września dzieci będą korzystały z nowej świetlicy w Rudzie Malenieckiej

2019-07-19 17:25

Na początku tego roku Wójt Gminy Ruda Maleniecka – Leszek Kuca podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka”. Projekt będzie realizowany do kwietnia 2022 roku. Całkowity koszt to 509 tysięcy złotych. Dofinansowanie, jakie otrzyma gmina to 469 tysięcy złotych.

Świetlica środowiskowa zostanie utworzona w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.

Zakończyły się już prace adaptacyjne pomieszczeń szkolnych, mające na celu dostosowanie ich do wymogów prawnych dot. świetlic środowiskowych. Prace polegały m.in. na wymianie instalacji elektrycznej, opraw oświetleniowych, malowaniu sal, grzejników, montażu paneli podłogowych i rolet na oknach. Po zakończeniu remontu obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wkrótce sale zyskają nowe meble, urządzenia i wyposażenie, m.in. tablicę interaktywną wraz z głośnikami, sprzęt nagłaśniający, projektor, komputer stacjonarny, stół do tenisa i  bilarda, cymbergaj, piłkarzyki, edukacyjne pomoce świetlicowe.  W ramach funkcjonowania placówki dzieci będą miały zapewnioną pomoc m.in. w nauce i uzupełnianiu zaległości edukacyjnych, organizowaniu czasu wolnego. Będą mogły uczestniczyć w zajęciach tematycznych: plastycznych, muzycznych, sportowych czy tanecznych.

Świetlica będzie czynna 8 godzin od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Powrót do poprzedniej