Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Msza dożynkowa w Rudzie Malenieckiej

2019-08-27 18:04

W niedzielę 25 sierpnia w kościele parafialnym w Rudzie Malenieckiej odbyła się uroczysta msza święta dożynkowa, w której uczestniczyli rolnicy, mieszkańcy naszej gminy oraz wójt gminy Leszek Kuca wraz z radnymi i sołtysami. Przy pięknej, słonecznej pogodzie tradycyjny korowód dożynkowy, na czele którego stanęły poczty sztandarowe OSP Ruda Maleniecka i Lipa oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, przemaszerował spod budynku urzędu gminy do kościoła.

Podczas mszy świętej dziękczynnej za zebrane plony ksiądz proboszcz Paweł Węgrzynowski poświęcił wieńce dożynkowe wykonane przez przedstawicieli sołectw gminy Ruda Maleniecka oraz pięknie ozdobiony chleb – symbol pracy, dostatku i wspólnoty – ufundowany przez samorząd gminny. Po mszy św. wszyscy wierni zostali poczęstowani poświęconym chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna.

Serdecznie dziękujemy delegacjom miejscowości: Dęba, Dęba-Kolonia, Koliszowy, Ruda Maleniecka, Strzęboszów, Wyszyna Fałkowska, Wyszyna Machorowska oraz Wyszyna Rudzka za trud i poświęcenie włożone w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych oraz licznie przybyłym mieszkańcom i gościom za udział w uroczystości.

 

 

Powrót do poprzedniej