Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

ŚLUBOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I

2019-10-23 13:12

W dniu 18 października 2019 r. wychowankowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej zostali oficjalnie pasowani na uczniów.

W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice a także zaproszenie goście: Pan Piotr Piec - Zastępca Wójta Gminy Ruda Maleniecka, Pan Marcin Dudek – Sekretarz Nadleśnictwa Ruda Maleniecka a zarazem Przewodniczący Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, Pani Grażyna Szczepanik – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Malenieckiej.

Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego. Uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia, symbole narodowe orz podstawowe zasady ruchu drogowego. W przedstawionym przez siebie programie artystycznym pokazały, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Po części artystycznej Dyrektor Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej, Pani Urszula Piwowarczyk wielką kredką pasowała każde dziecko na ucznia.

Pierwszoklasiści na pamiątkę złożonego ślubowania otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez zaproszonych gości oraz Radę Rodziców

Powrót do poprzedniej