Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Premiera książki o historii miejscowości naszej gminy

2019-10-24 14:58

17 października Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzie Malenieckiej gościła bibliotekarzy z terenu powiatu koneckiego oraz instruktorów z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.
Podczas seminarium bibliotecznego premierę miała najnowsza książka Mariana Adamczyka, historyka, nauczyciela w niedalekim Czermnie, poświęcona historii naszych okolic – „Lipa i Ruda Maleniecka. Zarys dziejów od XV do połowy XX wieku”. Publikacja zawiera wiele ciekawostek związanych z miejscowościami należącymi do parafii Lipa w jej przedwojennych granicach oraz z ich mieszkańcami. O kulisach współpracy z autorem oraz o działalności wydawnictwa Arslibris opowiedział jego szef, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie, pan Dariusz Kowalczyk.

W trakcie seminarium zgromadzeni mogli zapoznać się także z prelekcjami dot. planów i dokonań w zakresie rozwoju gminy Ruda Maleniecka, ze szczególnym uwzględnieniem sfery kulturalno-oświatowej oraz kolejną poświęconą walorom i atrakcjom turystycznym gminy. Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Malenieckiej, pani Grażyna Szczepanik, przedstawiła zaś informację o działalności podległej jej jednostki.

Powrót do poprzedniej