Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Pamięć o Bohaterach Września’39.

2020-09-07 17:29

Ruda Maleniecka to jedno z wielu miejsc, w których polski żołnierz toczył walkę w imię obrony Ojczyzny. W dniu 6 września 1939r. żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, mimo przewagi przeciwnika stawili kilkugodzinny opór broniąc przeprawy przez Rzekę Czarną Konecką w Rudzie Malenieckiej. By zachować pamięć historyczną o Obrońcach Ojczyzny, Samorząd Gminy Ruda Maleniecka, w dniu 6 września br., zorganizował uroczystą Mszę Św., poświęconą pamięci poległym bohaterom Września’39.

Msza Św. odbyła się w Kościele p/w Św. Judy Tadeusza w Rudzie Malenieckiej o godz. 11.30. Proboszcz parafii Ks. Paweł Węgrzynowski podczas homilii przybliżył pamięć historyczną o bohaterach-obrońcach polskiego oręża, podkreślił znaczenie wartości: Bóg-Honor-Ojczyzna oraz nawiązał do kultywowania wartości patriotycznych o poległych bohaterach, dzięki którym możemy cieszyć się Wolnością.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Św. przedstawiciele lokalnego samorządu udali się pod Obelisk poświęcony poległym Żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza, by w hołdzie złożyć kwiaty i zapalić znicze

Powrót do poprzedniej