Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Wesprzyj projekt „Pod biało-czerwoną”

2020-09-16 13:01

Gmina Ruda Maleniecka deklaruje udział w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”, w którym ma szansę pozyskać za darmo maszt i flagę.

Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które oddali życie nasi przodkowie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku, promocja patriotyzmu i dumy z Polski oraz pielęgnowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Aby pozyskać flagę i maszt niezbędna jest pomoc ze strony mieszkańców gminy. Zgodnie z założeniami regulaminu projektu, w celu uzyskania dofinansowania wymagana jest odpowiednia ilość głosów poparcia lokalnej społeczności. W związku z powyższym gmina Ruda Maleniecka musi uzyskać nie mniej niż 100 głosów poparcia. Dlatego gorąco prosimy i zachęcamy o oddanie głosu poprzez wypełnienie online krótkiej ankiety. Głosy poparcia można składać do dnia 11 listopada 2020r.

Kliknij tutaj: Link Powrót do poprzedniej