Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Mała książka – wielki człowiek

2020-10-09 11:28

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzie Malenieckiej przystąpiła do Projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.  

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od 12 października 2020 r. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.   

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”  organizowana przez Instytut Książki, została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Powrót do poprzedniej