Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

2021-06-30 13:19

W dniach 24-25 czerwca 2021 r. placu przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej odbywały się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/21.

W czwartek, 24 czerwca odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez Publiczne Przedszkole w Rudzie Malenieckiej. Dzieci za swoją pracę otrzymały dyplomy oraz niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców. W uroczystości udział wziął Wójt Gminy Ruda Maleniecka, Pan Leszek Kuca, który wręczył przedszkolakom upominki.

W dniu 25 czerwca edukację zakończyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej. Pani Dyrektor, Urszula Piwowarczyk podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki, zachowania, a także zdobyli wiele nagród w konkursach.

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, które z uwagi na pandemie nie mogło odbyć się na początku roku szkolnego a także przekazanie przez ósmoklasistów Sztandaru Szkoły młodszym kolegom.

Do zgromadzonych uczniów, nauczycieli a także rodziców zwrócił się również Wójt Gminy, Pan Leszek, który podziękował za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Wspólnie z Panią Dyrektor wręczył nagrody dla najlepszych uczniów. Pogratulował wysokich wyników w nauce i życzył uczniom bezpiecznych i udanych wakacji

Powrót do poprzedniej