Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Zapraszamy do Machor i Cisu

2014-10-17 18:58

Serdecznie zapraszamy na msze święte, które odbędą się w najbliższy weekend – w sobotę (18.10) w Machorach i w niedzielę (19.10) w Cisie.

W Machorach gromadzimy się przy odrestaurowanej Kaplicy Dołegów, o godz. 16:00. Kaplica jest cennym świadectwem ciekawej historii naszej gminy. Pochodzi z XVII/XVIII w., a w znajdującej się pod nią krypcie chowano Dołęgów, właścicieli Machor i okolicznych wiosek, którzy byli kalwinami.

Wiosną 2011, dzięki pracy ludzi dobrej woli, ówczesnego proboszcza, księdza Aleksandra Mańki, Nadleśnictwa Ruda Maleniecka oraz Urzędu Gminy zakończono prace nad odnowieniem zabytku.

Od tego czasu, co roku, zbieramy się na mszy świętej, by upamiętnić patrona kaplicy – św. Franciszka i przypominać o istnieniu tak ciekawego miejsca na mapie gminy.

W Cisie zaś wspominamy jedyną kobietę-żołnierza w oddziale majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, urodzoną w Budach (obecnie część wsi Cis) Mariannę Cel „Tereskę”. Zapraszamy wszystkich na godz. 14:00. Spotykamy się przy obelisku poświęconemu naszej bohaterce.

 

Powrót do poprzedniej