Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

2015-05-15 13:21

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza wszystkie Panie w związku z „Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem” na „Dzień Otwarty” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, który odbędzie się w sobotę 23 maja 2015 r. w godzinach od 10.00 do 13.00.

W tym dniu Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań takich jak:

Cytologia u kobiet między 25 a 59 rokiem życia w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy u kobiet, które nie miały pobieranej cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy./ Gabinet nr 6 w Poradni Ginekologicznej parter/.

  • Mammografia dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy./parter-Punkt Rejestracji Mammografii/.

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący przygotuje stoisko promujące badania mammograficzne i cytologiczne, na których Panie będą mogły się dowiedzieć, w których  placówkach można wykonać bezpłatne badania w ramach programu. Będzie można nauczyć się samobadania piersi na fantomach. Wszystkim Paniom, które wykonają w tym dniu badania  zostaną wręczone materiały informacyjno-edukacyjne z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

 

Powrót do poprzedniej