Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Festyn rodzinny

2012-06-21 09:19

W dniu 10 czerwca, na boisku szkolnym przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej pod hasłem "100 lat z Królewskim Karpiem z Rudy Malenieckiej" odbył się festyn rodzinny współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającej inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Od godziny 7 do 14 nad zalewem w Maleńcu wędkarze z ośmiu kół z Końskich, Włoszczowy, Stąporkowa, Radoszyc, Krasnej i Moskorzewa brali udział w zawodach wędkarskich.  Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody na rozpoczęciu festynu. Zwycięzcami zostali wędkarze należący do Koła Miejskiego w Końskich. Drugie miejsce zdobyli wędkarze z Koła "Neptun” z Końskich, trzecie z Koła PKP Włoszczowa.

Festyn rozpoczął  się o godzinie 15-ej występami dzieci i młodzieży szkolnej z Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej i Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej.
Następnie wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursów realizowanych wśród dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sto lat z Królewskim Karpiem z Rudy Malenieckiej”.

Festyn świetnie poprowadził znany artysta Krzysztof Skiba. Organizował  liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Dla gości wystąpiły zespoły "Rekrut”, "Jackpot”
i "Inspiracja” oraz Dominika Kasprzycka.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci zjeżdżalni, placu zabaw czy euro – bungee. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć pokaz tresury policyjnego psa. Na licznych, kolorowych straganach można było kupić między innymi zabawki, biżuterię, słodycze. Swoje stoisko promocyjne przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Końskich oraz Nadleśnictwo Ruda Maleniecka.

Dla mieszkańców przygotowana była smaczna, darmowa grochówka oraz ciasto.

[więcej zdjęć]

Powrót do poprzedniej