Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Dożynki gminne 2012

2012-08-28 18:38

W niedzielę 19 sierpnia odbyły się dożynki gminne. Uroczystość rozpoczęła się barwnym korowodem i mszą św. celebrowaną przez ks. Pawła Węgrzynowskiego – proboszcza miejscowej parafii. Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku szkolnym przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Wójt Gminy Leszek Kuca powitał zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców gminy przybyłych na uroczystość. Następnie starostowie  tegorocznych dożynek Beata Szyposzyńska z Lipy i Hieronim Szyposzyński z Wyszyny Rudzkiej przekazali bochen chleba wójtowi, którym po pokrojeniu częstowali wszystkich zgromadzonych.

Zgodnie z tradycją odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie uczestniczyło 7 prac z sołectw Gminy Ruda Maleniecka, które oceniała komisja konkursowa. I miejsce zajął wieniec  z Wyszyny Fałkowskiej wykonany przez Teresę Stefańską i Barbarę Gunerka.

W części artystycznej wystąpił zespół ludowy, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, zespół Rekrut, Cygańskie Babeczki oraz zespół Country Slide. Uczestnicy dożynek mogli piec kiełbaski przy ognisku, a dla dzieci czynny był darmowy plac zabaw. Zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej trwała do północy. Gminne dożynki współfinansował  Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

 

Powrót do poprzedniej