Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Obchody 73 rocznicy walki stoczonej nad rzeką Czarną w Rudzie Malenieckiej

2012-09-11 17:04

W dniu 9 września  br.  odbyły się uroczyste obchody 73 rocznicy walki stoczonej nad rzeką Czarną w Rudzie Malenieckiej. W uroczystości wzięli udział  mieszkańcy oraz strażacy ochotnicy Gminy Ruda Maleniecka. Przybyli również  przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, Światowego Związku Żołnierzy AK „SZARACY”  oraz  Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wraz z pocztem sztandarowym, a także harcerze działający przy Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach pod opieką dyrektora Sławomira Staciwy i podharcmistrz Krystyny Lewandowskiej.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego i wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Następnie została odprawiona Msza Święta celebrowana przez proboszcza tutejszej parafii, księdza Pawła Węgrzynowskiego. Po mszy Wójt Gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym odbyła się część artystyczna wykonana przez uczniów Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej.

Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńcy i kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia września 1939 roku w Rudzie Malenieckiej.

Powrót do poprzedniej