Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Festyn rodzinny w Lipie - relacja z 23 czerwca 2019 r.

2019-06-26 22:00

W niedzielne, gorące popołudnie na boisku szkolnym w Lipie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Samorząd Gminy Ruda Maleniecka oraz Stowarzyszenie „Królewski Karp”.

Od godziny 15:00, czyli od momentu oficjalnego rozpoczęcia imprezy przez gospodarza gminy - wójta Leszka Kucę, na wszystkich uczestników, młodszych i starszych, czekało wiele atrakcji.

Na scenie jako pierwsi wystąpili aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Przygody Koziołka Matołka”. To pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze. Spektakl zrealizowany został w atrakcyjnej i bardzo lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej.

Kolejny punkt programu to popis umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych naszych najmłodszych mieszkańców. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie ze szkoły w Lipie, którzy pod kierunkiem p. Bożeny Popielskiej przygotowali przedstawienie „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, a następnie mogliśmy podziwiać wspaniałe tańce w wykonaniu uczniów klasy I i II szkoły podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Występ, przygotowany przez wychowawczynie – p. Jadwigę Makówka oraz p. Halinę Tańculską, bardzo podobał się publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

Po godzinie 18:00 na scenę wkroczył zespół Jackpot, warszawska grupa wykonująca covery polskich i zagranicznych hitów. Impreza przemieniła się w zabawę taneczną, podczas której uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych.

Kilkugodzinne występy sceniczne to nie jedyna atrakcja przygotowana dla uczestników imprezy. W przerwach pomiędzy występami konferansjer – Tomasz Jesionka organizował konkursy i zabawy z nagrodami oraz pokaz magii. Na najmłodszych czekał darmowy plac zabaw – dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampolina. Ogromną popularnością cieszyły się również zabawy animacyjne oraz fantazyjne malowanie twarzy i tatuaże brokatowe. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznej zalewajki i pierogów, a na stoiskach promocyjnych Koła Gospodyń Wiejskich z Młotkowic, stowarzyszenia „Lipianki” oraz sołectwa Dęba częstowano domowymi słodkościami. Stoisko promocyjne wystawiło również Nadleśnictwo Ruda Maleniecka.

To był wspaniały dzień! Piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji… :-)

Serdecznie dziękujemy uczestnikom imprezy za wspaniałą zabawę oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie stoisk promocyjnych!

Dziękujemy również policjantom z Komisariatu Policji w Radoszycach oraz strażakom z OSP w Lipie i Młotkowicach za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas festynu.

Powrót do poprzedniej