Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Relacja z zawodów sportowo-pożarniczych w Rudzie Malenieckiej

2019-07-05 09:00

W ostatnią niedzielę czerwca odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze w Rudzie Malenieckiej. Drużyny wystawiły trzy jednostki OSP z naszej gminy – Dęba, Lipa i Ruda Maleniecka. Zwyciężyła – tak samo, jak w poprzednich zawodach w 2017 r. – drużyna z Dęby przed Rudą Maleniecką i Lipą.

Kilka minut po godzinie 15. zgromadzonych na przyszkolnym boisku zawodników i mieszkańców gminy powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP wójt gminy Leszek Kuca. Po rozlosowaniu kolejności startowej drużyn zmagania rozpoczęli druhowie z Rudy Malenieckiej, następnie sztafetę z przeszkodami ukończyły drużyny z Dęby oraz Lipy. Najszybsi okazali się strażacy z Dęby.
Po krótkiej przerwie drużyny przystąpiły do wykonania ćwiczenia bojowego (tzw. bojówki), zadania polegającego na sprawieniu (czyli złączeniu węży strażackich) linii ssawnej, linii głównej z rozdzielaczem i 2 linii gaśniczych, których zadaniem jest obrócenie bądź przewrócenie tarczy oraz przewrócenie pachołków. Tutaj także najszybsi byli druhowie z Dęby.

Warto podkreślić, że konkurencje wykonywane podczas zawodów są zbliżone do działań ratowniczo-gaśniczych, więc proces przygotowań do zawodów służy także polepszeniu współpracy pomiędzy druhami, zwiększeniu pewności w działaniu itp.

Zawody zakończono wręczeniem pucharów i dyplomów oraz statuetki za najlepsze wykonanie ćwiczenia bojowego. Drużyna z Dęby będzie reprezentować naszą gminę na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się prawdopodobnie we wrześniu.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i składamy podziękowania dla wszystkich drużyn za udział w zawodach; dziękujemy także druhom z OSP w Rudzie Malenieckiej zaangażowanym w przygotowanie boiska na czas zawodów.

Na podziękowania zasłużyli także nasi goście – komisja sędziowska w składzie: brygadier Marek Kowalczyk i starszy kpt. Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich oraz Pan Grzegorz Zganiacz – Komendant Gminny Związku OSP RP w Fałkowie.

Powrót do poprzedniej