Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Powszechny Spis Rolny 2020

Spisałeś się w #PSR2020 samodzielnie przez Internet na spisrolny.gov.pl lub na infolinii spisowej 22 27 99 99 ? Ten konkurs jest dla Ciebie Szczegóły tutaj https://bit.ly/31eMtuO

#LiczySięRolnictwo

Zapraszam Państwa do oglądania 6. odcinka cyklu „7 minut ze spisem rolnym" w niedzielę o godz. 18:50. Tytuł odcinka to „Modernizacje i inwestycje w kierunku nowoczesnego gospodarstwa rolnego". A jak było na planie, możecie Państwo zobaczyć w naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy:-)
Kolejny tydzień #PSR2020 i kolejna szansa na wygranie nagród;-). Wystarczy spisać się w przez Internet i wziąć udział w konkursie. Nie zwlekaj, nagrody czekają Szczegóły znajdziecie tutajhttps://bit.ly/2GRfOUK#PSR2020

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe

Urząd Statystyczny w Kielcach, Radio Kielce oraz gazeta Echo Dnia zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego. Wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się samodzielnie przez Internet w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Co zrobić, żeby wygrać zestaw atrakcyjnych upominków?

Wystarczy wypełnić formularz spisowy na stronie https://spisrolny.gov.pl, a następnie przesłać email z odpowiedzią na pytanie: Jaką metodę wybrałeś/aś, żeby spisać się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020?

Zgłoszenia należy przesyłać od 2 do 4 października br. na adres e-mail:kielcekonkursy_psr@stat.gov.pl . Do wiadomości trzeba dołączyć klauzulę informacyjną w zakresie przetwarzania i wykorzystania danych osobowych, szczegóły w Regulaminie Konkursu na stronie https://kielce.stat.gov.pl/.

Zgłoszenia przesłane po terminie lub niekompletne (bez klauzuli) nie będą brane pod uwagę.

Do wygrania atrakcyjne nagrody (dla pierwszych piętnastu osób) –nie czekaj, liczy się kolejność zgłoszeń!

Pierwsza osoba otrzyma zestaw: słuchawki JBL oraz pendrive, a kolejne czternaście - parasol automatyczny i piłkę do piłki nożnej.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymają informację drogą mailową (pocztą zwrotną). Nagrody będzie można odebrać do 30 listopada br. w Urzędzie Statystycznym w Kielcach, ul. Zygmunta Wróblewskiego 2, pok. nr 1 (Informatorium).

WBS w Kielcach informuje:

Weekendowy konkurs spisowy – 3 edycja

Wiele nagród już rozdaliśmy, kolejne czekają Ogłaszamy trzecią edycję konkursu dla użytkowników gospodarstw rolnych z woj. świętokrzyskiego, którzy samodzielnie spisali się przez Internet w #PSR2020.

Nie zwlekaj, spisz się i wygraj! Szczegóły konkursu z @EchoDnia na stronie https://bit.ly/2HcQ3yA

Drogi Rolniku!!!

Mimo dużych dotychczasowych starań wyniki samospisu w naszym województwie nie zmieniają się znacząco. Niekorzystna różnica w stosunku do średniej w Polsce powiększa się. Z tego względu Wojewódzkie Biuro Spisowe w Kielcach postanowiło wdrożyć kolejny etap aktywizacji naszych respondentów. WBS proponuje przeprowadzenie akcji Tydzień spisowy z nagrodami. Akcja będzie polegała na tym, że każda osoba, która w tygodniu od 5 do 9 października zgłosi się do punktu spisowego (stanowisko do samospisu internetowego zlokalizowane w Gminnym Centrum Kultury – naprzeciwko Urzędu Gminy) po wcześniejszym zapisie, o którym mowa poniżej, w celu dokonania samospisu, dostanie upominek.  

Gminne Biura Spisowe, które zadeklarują udział w przedsięwzięciu otrzymają pulę gadżetów spisowych na ten cel, zgodnie z wyszacowaną przez siebie liczbą (m.in. koszulki, frisbee, osłonki na samochód, zawieszki zapachowe, bidony, ołówki).  

Zachęcamy Rolników z terenu Gminy Ruda Maleniecka objętych obowiązkowym Powszechnym Spisem Rolnym 2020 do zgłaszania gotowości samospisu w ww. terminie korzystając z gminnego punktu spisowego. GBS w Rudzie Malenieckiej zgłoszenia przyjmuje do 21.09.2020 r. do godz. 14.00 pod numerem tel.: 503 94 39 56. Zgłoszenia przyjmowana są od godziny 7.30 do 21.00 również w weekend.

Gminne Biuro Spisowe w Rudzie Malenieckiej

Drogi Rolniku!!!

W dniu 16 września rozpoczyna się spis w kanale telefonicznym. Jednym z trybów spisu będzie tzw. odwrócone CAHI, gdy to rachmistrz jest stroną inicjująca i dzwoni do respondenta z numeru 226666662 w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego.

Drogi Rolniku!!!

Zgodnie z „Instrukcją organizacyjną do PSR 2020" w celach informacyjnych i interwencyjnych, na czas realizacji spisu, GBS organizuje dyżury. Dyżury trwają od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Informuję, iż GBS w Rudzie Malenieckiej pełni dyżur spisowy w dni robocze w godzinach pracy urzędu od 7.30 do 15.30 – w siedzibie urzędu tel.: 41 373 13 48, a po godzinach pracy dyżur telefoniczny (do godziny 20.00) tel.: 503 94 39 56. W weekend GBS w Rudzie Malenieckiej nie pełni dyżuru, chyba że otrzyma wnioski od respondentów, że chcieliby skorzystać ze stanowiska do samospisu (stanowisko zlokalizowane w Gminnym Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej).

Gminne Biuro Spisowe
w Rudzie Malenieckiej

Mówisz, że nigdy nic nie wygrałeś? U nas co tydzień masz szansę, już dziś kolejna z nich. Jesteś użytkownikiem gospodarstwa rolnego z województwa świętokrzyskiego i spisałeś się przez Internet w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 – właśnie na Ciebie czekają nagrody. Szczegóły konkursu z @RadioKielce znajdziesz tutaj https://bit.ly/3il31YM

Drogi Rolniku!!!

Skorzystaj z możliwości spisania się przez telefon dzwoniąc na infolinię statystyczną pod nr 22 279 99 99 i wybierając 1 – Powszechny Spis Rolny i ponownie wybierając 1 – Spisz się przez telefon. Infolinia dostępna jest codziennie (również w soboty i niedziele) w godzinach 8.00 – 20.00;

Jak można się spisać?

Podstawowym kanałem przekazywania informacji jest samospis internetowy. Aplikacja do samospisu będzie dostępna od 1 września na stronie spisrolny.gov.pl i będzie aktywna  przez cały okres trwania PSR czyli do 30 listopada.  Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowaliśmy odpowiednie stanowisko w budynku Gminnego Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej. W tym punkcie od początku września będzie można skorzystać nie tylko z komputera z dostępem do internetu, ale również z fachowej pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo będą wdrożone metody pomocnicze:
- od 16 września wywiady telefoniczne przeprowadzane przez rachmistrzów telefonicznych (pracowników Urzędu Statystycznego w Kielcach),
- od 1 października wywiady bezpośrednie przeprowadzane przez rachmistrzów terenowych, których w naszym województwie będzie 345.
Należy pamiętać że, użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu, nie będzie mógł odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi, który się z nim skontaktuje bezpośrednio lub telefonicznie. Od 17 sierpnia ruszyła specjalna infolinia 22 279 99 99 wew.1, konsultanci infolinii spisowej odpowiedzą na wszystkie  pytania związane ze spisem rolnym.

Powszechny Spis Rolny 01.09.2020 r. - 30.11.2020 r. Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Komunikat Wojewódzkiego Biura Spisowego w Kielcach na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Dane, które podamy dziś pozwolą nam rozwijać się w przyszłości

O tym, że liczy się rolnictwo przekonamy się już wkrótce podczas Powszechnego Spisu Rolnego (PSR), który będzie przeprowadzony na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada 2020 r. Jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie realizowane co 10 lat. Pozwala zbadać zarówno wielkość jak i kierunek zmian zachodzących w polskim rolnictwie. Spis rolny jest przeprowadzany wśród osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które są użytkownikami gospodarstw rolnych.

Dlaczego spis rolny jest ważny? Wiemy, że to co robicie jest potrzebne!

Powszechny Spis Rolny zapewnia dane na najniższym poziomie podziału terytorialnego (gminy), które są niezbędne do prowadzenia polityki regionalnej, oceny rozwoju gospodarki rolnej oraz analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni lat 2010 – 2020. Ponadto dane zebrane podczas spisu rolnego zostaną wykorzystane do oceny instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej, w tym negocjacji w ramach UE - rodzaju oraz wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Istotne będzie także zbadanie wpływu rolnictwa na środowisko, krajobraz i zmiany klimatyczne.

Wybierz wygodną metodę realizacji spisu

Rozwój technologii ułatwia życie na wielu płaszczyznach – dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych respondentów. Dbając o ich wygodę, podczas najbliższego spisu, to właśnie samospis internetowy będzie podstawowym kanałem przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania PSR, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu. Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowane będą stanowiska, na których będzie można się nie tylko spisać, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo w trakcie spisu wdrożymy metody pomocnicze:
- od 16 września wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego,
- od 1 października wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Należy również pamiętać, że codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 pod numerem infolinii 22 279 99 99 będzie można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych, uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną, a wybierając kanał „1” - spisać się przez telefon, do czego również zachęcamy.

Chronimy dane naszych respondentów

Dane przekazywane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że realizując spisy nigdy nie pytamy o numer konta, czy karty kredytowej, a dane osobowe respondentów nie są nigdzie przekazywane.

Udział w spisie jest obowiązkowy, więc trzeba i warto się spisać, ponieważ dla wszystkich
#liczysięrolnictwo.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę
spisrolny.gov.pl

Powrót do poprzedniej