Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Questing to, jak głosi jedna z definicji, metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

Zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XX wieku przypomina nieco nasze swojskie podchody. Służy upowszechnianiu wiedzy poprzez zabawę, a przez to dostępny jest dla szerokiej grupy odbiorców, np. rodziców z dziećmi powyżej 6. roku życia. Służy on także promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, edukacji regionalnej i aktywnego wypoczynku. Kierowany jest zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Tych pierwszych zachęca do odwiedzenia mniej znanych miejsc a drugim ułatwia poznanie swojej najbliższej okolicy.

W Polsce questing jest stosunkowo nową formą turystyki, a województwo świętokrzyskie jest wśród pierwszych regionów, gdzie zaczęto ją wprowadzać.

Zachęcamy więc do wędrówki z ulotką w ręku, by odkryć to, co mało znane, nieopisane bądź  ulegające zapomnieniu na terenie gminy Ruda Maleniecka.

Ulotki do pobrania:

Historia Rudy Malenieckiej 1|2

Szlakami rudzkiej przyrody 1|2

Żelazna ścieżka Machor i Maleńca 1|2

Szepty przeszłości (quest rowerowy) 1|2

Powrót do poprzedniej