Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Nowy samochód jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej

2017-12-07 14:30

30 listopada jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Do tej pory jednostka dysponowała 3 autami – Iveco, Starem i Volkswagenem. Nowe auto to pojazd na podwoziu Iveco zaprojektowany specjalnie dla jednostek ochotniczych straży pożarnych, z napędem 4x4, zbiornikiem na środki gaśnicze o pojemności 3500 dm3 oraz autopompą o wydajności 1600 litrów na minutę; napęd terenowy umożliwia prowadzenie działań ratowniczych na obszarach trudno dostępnych. Możliwości tego pojazdu pozwalają na wycofanie ze służby mocno już wyeksploatowanego ponad 40-letniego Stara.

Samorząd Gminy systematycznie inwestuje w rozwój jednostek OSP na naszym terenie, począwszy od szkoleń druhów strażaków po zakupy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Zakup pojazdu wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa, także poprzez wzmocnienie innych jednostek na terenie gminy. Dotychczasowy średni samochód jednostki z Rudy Malenieckiej – Iveco Eurocargo – trafi do jednostki OSP w Kołońcu, a pojazd z tej jednostki (Jelcz) wzmocni potencjał OSP w Lipie. W efekcie trzy jednostki, w tym dwie włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), będą dysponować średnimi samochodami strażackimi.

Samochód kosztował prawie 750 tysięcy złotych – środki na zakup pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz budżetu gminy, a 150 tysięcy zł stanowiło dofinansowanie z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które pozyskała jednostka OSP z Rudy Malenieckiej.

Warto przypomnieć, że jednostka OSP w Rudzie Malenieckiej w przyszłym roku obchodzić będzie 110 rocznicę założenia. Już teraz zapraszamy na obchody tej rocznicy w maju 2018 r.

 

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej