Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Rozpoczęła się przebudowa siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Malenieckiej

2018-01-09 16:57

Przebudowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Malenieckiej stała się faktem. Podjęcie tego zadania jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszej gminy. Już pod koniec ubiegłego roku księgozbiór biblioteki został przeniesiony do strażnicy OSP w Rudzie Malenieckiej. Jest on udostępniany czytelnikom w pomieszczeniu Punktu Informacji Turystycznej na parterze budynku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 17:00.

Na początku stycznia br. wykonawca wyłoniony w przetargu nieograniczonym – firma PROGRES-BUD Bebak Jarosław przystąpił do wyburzania dotychczasowego budynku. Pierwsze prace rozbiórkowe pokazały, że stan wiekowego obiektu jest bardzo zły, a inwestycja była nieunikniona.
W ciągu kilku miesięcy w miejsce starej budowli pojawi się nowoczesna, dwukondygnacyjna placówka, a wnętrza zyskają nowe umeblowanie. W nowym budynku na parterze swoją siedzibę znajdzie biblioteka wraz z czytelnią, a pomieszczenia na piętrze zostaną przeznaczone na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz sali konferencyjnej.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa obiektu publicznej infrastruktury kulturalnej w miejscowości Ruda Maleniecka” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

 

Powrót do poprzedniej