Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Świetna impreza promocyjna w Rudzie Malenieckiej - relacja z 18 sierpnia 2018 r

2018-08-23 14:21

W sobotę 18 sierpnia w Rudzie Malenieckiej odbyła się impreza promująca rybackie dziedzictwo kulturowe naszej gminy.

Hasło – „Karp to ryba nasza - Ruda Maleniecka do zabawy zaprasza” trafnie oddaje program imprezy -  było mnóstwo okazji do tańca i zabawy, nie zabrakło też smażonego karpia oraz prezentacji żywych ryb hodowanych w stawach na terenie naszej gminy.

Pierwsze dwie godziny to popis umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich naszej młodzieży. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie szkoły podstawowej, którzy przygotowali przedstawienie „Gdzie się podziali królewicze?”, nawiązujące do rybackich tradycji gminy, a następnie podziwialiśmy rybi taniec w wykonaniu przedszkolaków.

Kolejnym punktem w bogatym programie imprezy było przedstawienie „Mały Książę” na motywach znanej powieści, w reżyserii proboszcza parafii w Lipie, księdza Tomasza Waśkiewicza i w wykonaniu młodzieży z „Teatru pod Lipami”. To najnowsze dzieło naszej uzdolnionej młodzieży, wystawione dopiero po raz drugi.

Po godzinie 17:00 na scenie pojawił się gospodarz gminy, wójt Leszek Kuca, który przywitał przybyłych gości i nawiązując do hasła przewodniego imprezy zachwalał uroki gminy i zapraszał do wspólnej zabawy.

Po krótkiej części powitalnej na scenie pojawili się członkowie zespołu „Baciary” - gwiazda imprezy wyczekiwana przez kilkuset widzów, często takich, którzy przyjechali do nas z dalekich stron. Na żywo usłyszeliśmy hity zespołu, które roztańczona publiczność śpiewała razem z muzykami. Góralscy artyści nawiązali świetny kontakt z publicznością, w przerwach między utworami opowiadając anegdoty o swych doświadczeniach scenicznych w różnych częściach Polski, a po koncercie pozując z fanami do zdjęć i rozdając autografy.

Po góralskiej kapeli na scenę wkroczył zespół Jackpot, warszawska grupa wykonująca covery polskich i zagranicznych hitów, mająca w swoim repertuarze ponad 400 utworów muzycznych. Nie zabrakło włoskich szlagierów, polskich złotych przebojów, jak i hitów ostatnich lat. W pewnym momencie na scenie zagościła sama Tina Turner! To ucharakteryzowany wokalista zespołu świetnie wczuł się w rolę amerykańskiej gwiazdy.

Po 22:00 zabawianie roztańczonej publiczności przejęli lokalni muzycy z zespołu Saturn. Przy muzyce tanecznej pod gwiazdami bawiliśmy się do północy.

Kilkugodzinne występy zespołów muzycznych to nie jedyna atrakcja przygotowana dla uczestników imprezy - w przerwach pomiędzy występami publiczność rozweselał konferansjer, znany artysta kabaretowy Filip Borowski, założyciel kabaretu „Filip z konopi”.  Dla dzieci przygotowaliśmy atrakcje w postaci darmowych porcji popcornu i waty cukrowej oraz możliwość bezpłatnego korzystania z nadmuchiwanych zjeżdżalni, karuzeli i eurobungee, a także fantazyjne malowanie twarzy i zabawy animacyjne.
Stoiska promocyjne wystawili: Starostwo Powiatowe w Końskich, Nadleśnictwo Ruda Maleniecka, Bank Spółdzielczy w Przedborzu. Także sołectwa promowały się poprzez darmowy poczęstunek, czy rozdawanie materiałów zachęcających do odwiedzin miejscowości w gminie.
W łodzi wypełnionej wodą można było oglądać z bliska ozdobne ryby hodowane na terenie gminy, wielokolorowe karpie koi. Na gminnym stoisku promocyjnym rozdawaliśmy gadżety reklamowe i materiały zachęcające do zwiedzania naszych urokliwych okolic oraz częstowaliśmy słodkimi krówkami, lizakami i przepysznym smażonym karpiem.

Jednostki OSP z Rudy Malenieckiej, Kołońca i Lipy udostępniły swoje wozy bojowe, pierwsza z wymienionych jednostek przygotowała także pokaz sprzętu i ratownictwa drogowego. Strażacy z Rudy Malenieckiej zapewniali także pomoc medyczną na miejscu imprezy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za wspaniałą zabawę  i wspólnie spędzone chwile.

 

Powrót do poprzedniej