Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Msza dożynkowa

2018-08-28 11:17

W niedzielę 26 sierpnia, w dniu święta  Matki Boskiej Częstochowskiej, uczestniczyliśmy we mszy świętej dożynkowej. Samorząd gminny pamięta o ciężkiej pracy rolników i kultywuję tę wspaniałą tradycję. Pomimo aury, która uniemożliwiła przemarsz tradycyjnego korowodu dożynkowego spod budynku urzędu, kościół był wypełniony po brzegi.  Funkcje honorowe pełnili uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych oraz druhowie z jednostek OSP z Rudy Malenieckiej, Dęby, Kołońca i Lipy.

Przed ołtarzem nie zabrakło pięknych wieńców i wiązanek dożynkowych z sołectw: Dęba, Dęba-Kolonia, Ruda Maleniecka, Młotkowice, Wyszyna Fałkowska, Wyszyna Machorowska i Wyszyna Rudzka oraz ufundowanego przez samorząd gminny pięknie ozdobionego bochna chleba.  Poświęcony podczas mszy chleb – symbol pracy, dostatku i wspólnoty - został rozdzielony pomiędzy wiernych przy wyjściu z kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy kultuwują tę wspaniałą rolniczą tradycję i poświęcili swój czas na przygotowanie wieńców dożynkowych.

Powrót do poprzedniej