Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej

2018-11-06 11:58

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. W poniedziałek 29 października w Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. W tej ważnej chwili dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, koledzy ze starszych klas oraz zaproszeni goście: wójt gminy Leszek Kuca i przewodniczący Rady Rodziców – pan Marcin Dudek.

Pierwszoklasiści, ubrani w galowe stroje, zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Publiczność nagrodziła występ utalentowanych pierwszaków gromkimi brawami. Następnie, wobec całej szkolnej społeczności, dzieci złożyły ślubowanie, po którym nastąpił długo wyczekiwany moment - Dyrektor szkoły pani Urszula Piwowarczyk dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dotykając kolorowym ołówkiem ramienia dziecka i wypowiadając zdanie: pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Od tej chwili pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej, a o uroczystym momencie przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Po części oficjalnej dyrekcja szkoły, goście oraz starsi koledzy złożyli pierwszoklasistom życzenia i wręczyli upominki. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na słodki poczęstunek.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej gratulujemy, życzymy najlepszych ocen i wzorowego zachowania na pierwszym szkolnym świadectwie.

Powrót do poprzedniej