Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Gminy Ruda Maleniecka

2018-12-07 19:11

Mikołajki organizowane wspólnie przez Samorząd Gminny oraz nauczycieli z miejscowych placówek oświatowych to już wieloletnia tradycja. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Rudzie Malenieckiej i Lipie oraz III klasy gimnazjalej, podzieleni na 2 kategorie wiekowe, wzięli udział w tradycyjnym XI-tym już Gminnym Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw. Zawodnicy z grupy młodszej, czyli klas I-IV, rozgrywali różne konkurencje, w których mogli wykazać się sprawnością. W grupie starszej odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców. Dyrektor Zespołu - pani Urszula  Piwowarczyk oraz Wójt Gminy - pan Leszek Kuca powitali dzieci i młodzież cukierkami, życząc  im wesołej zabawy oraz wielu sportowych emocji.

Po zakończonym turnieju dzieci z klas I-IV wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały ozdoby świąteczne.

W Gminnych Mikołajkach uczestniczyły również dzieci w wieku do 6 lat. Oprócz wychowanków miejscowego przedszkola udział w zabawie wzięły także dzieci, które nie uczęszczają do placówki a mieszkające na terenie gminy Ruda Maleniecka. W oczekiwaniu na dostojnego gościa maluchy uczestniczyły w licznych zabawach zorganizowanych przez nauczycielki z Publicznego Przedszkola, które wcieliły się w rolę elfów Św. Mikołaja. Punktem kulminacyjnym wspaniałej zabawy było spotkanie z wyjątkowym gościem – Świętym Mikołajem, który zatańczył wspólnie z dziećmi, a następnie obdarował prezentami wszystkie grzeczne maluchy. Spotkanie z Mikołajem przebiegało w radosnej atmosferze, każda paczka w rękach dzieci wywoływała szeroki uśmiech na ich twarzach. 

Słodkości dla starszych dzieci i paczki dla najmłodszych ufundowane zostały przez Wójta Gminy.

Powrót do poprzedniej