Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

"BÓG DAŁ NAM SWOJEGO SYNA" - JASEŁKA SZKOLNE 2018

2018-12-21 10:43

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. To czas, kiedy wszyscy jednają się w miłości i radości. Jest to szczególny moment zwłaszcza dla dzieci, które z niecierpliwością oczekują pierwszej gwiazdki.

We czwartek 20 grudnia oraz w piątek 21 grudnia w szkołach na terenie naszej gminy odbyły się jasełka, które na kilka dni przed Wigilią wprowadziły uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół z Rudy Malenieckiej i Lipy podczas swoich wystąpień zaprezentowali scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów naszych szkół przebranych w piękne stroje.

Po jasełkach zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie na szopkę i kartkę bożonarodzeniową.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali pani Dyrektor Urszula Piwowarczyk oraz Wójt Gminy  Leszek Kuca, którzy podziękowali młodym artystom za piękny występ, nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. 

 

Powrót do poprzedniej