Kontakt z pracownikiem
Infolinia: 41 373 13 40

Obchody Dnia Strażaka w gminie Ruda Maleniecka

2019-05-07 11:45

Tegoroczne uroczyste obchody Dnia Strażaka w gminie Ruda Maleniecka odbyły się w dniu 4 maja w Lipie.  Strażacy z 7 działających w gminie jednostek zgromadzili się przed strażnicą OSP w Lipie przed godziną 12:00, by w zwartym szyku przemaszerować do pobliskiego kościoła parafialnego. Mszę świętą odprawił ksiądz Tomasz Waśkiewicz, proboszcz tutejszej parafii. Po nabożeństwie druhowie i zaproszeni goście zebrali się na przykościelnym placu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zgodnie z ceremoniałem rozpoczęto od złożenia raportu - Komendant Gminny Związku OSP RP Radosław Kwiecień zdał meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku, wójtowi Leszkowi Kucy, następnie obaj dokonali przeglądu pododdziałów.
Po wciągnięciu flagi państwowej przez poczet flagowy złożony z druhów z jednostek OSP w Lipie i Młotkowicach oraz odegraniu Mazurka Dąbrowskiego wójt gminy przywitał przybyłych, a następnie wraz z zaproszonymi gośćmi złożył życzenia druhom strażakom.
Kulminacyjnym punktem obchodów strażackiego święta było wręczenie medali i odznak „Strażak wzorowy” druhom z jednostki w Lipie. Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Arkadiusz Piwowarczyk, Paweł Bogusz i Mariusz Piwowarczyk – złote; Radosław Mularczyk - srebrny. Odznaki otrzymali Rafał Luzyńczyk i Grzegorz Cuper.
Część oficjalną uroczystości zakończyła defilada pododdziałów strażackich.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: druhowie Tadeusz Nowakowski - Sekretarz Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i Grzegorz Zganiacz – Komendant Gminny ZOSP RP w Fałkowie oraz podkomisarz Jarosław Smołuch – Komendant Komisariatu Policji w Radoszycach. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

 

Powrót do poprzedniej